Jira Service Desk

Jira Service Desk, BT Servis Yönetimi ve müşteri hizmetleri için çözümler sunmak üzere tasarlanmış bir hizmet masası platformudur. BT ekipleri, bu yazılım ile müşterilerine uçtan uca hizmetler sunar. İş gereksinimlerine uygun stratejik yaklaşımlarını iyileştirmelerine katkıda bulunur ve hedefleri karşılar.

Jira Service Desk, kullanıcıların sorularının yanıtlarını aramak için özelleştirilebilir bir portal ile akıllı self servis sağlar. Kullanıcılar, gerek anahtar kelimeler ile arama yaparak gerek ise müşteri bazlı özelleştirilmiş katalog üzerinden ilerleyerek, talep ve hatalarını doğru bir şekilde adresleyerek kayıt açarlar.

SLA (Hizmet Seviyesi Anlaşması) takibi, iş yükü dağılımı izlemesi, müşteri memnuniyet raporlaması, özelleştirilmiş kuyruklar Jira Service Desk uygulamasının başlıca özelliklerindendir. Service Desk otomasyonu ise, çağrıların anahtar kelimelere göre sınıflandırılması, otomatik hatırlatmalar, ve bağlantılı kayıtların izlenmesini gibi özellikler ile destek uzmanlarının işlerini kolaylaştırır.

Jira Service Desk Avantajlarına Genel Bakış

Müşteri hizmetleri, özellikle yeni müşteriler çekmek ve mevcut müşterileri elde tutmak söz konusu olduğunda, bir işletmeyi yönetmenin en önemli yönlerinden biridir. Şirketinizin müşteri hizmetlerini güçlendiren Jira Service Desk, müşterilerinizin şirketinize ulaşma yolunu kolaylaştırır, canlı desteğin verilemediği durumlarda müşterilerin kendi başlarına cevap bulabilecekleri Confluence bilgi bankası entegrasyonu sunar. Portal kullanımını tercih etmeyen kullanıcılara da e-posta üzerinden çağrı açma ve takip etme imkanı sağlar.

BT ve Servis Ekipleri için Faydalar

  • Kuyruklar

Hizmet masası ekibi tarafından özelleştirilmiş kuyruklar ile işler kolay bir şekilde görüntülenir ve filtrelenir.

  • SLA (Hizmet Seviyesi Anlaşması)

Jira Service Desk ile birlikte hedef süreler belirlenir. Müşterileriniz ile yapılan SLA anlaşmalarındaki başarı oranları, belirlenen kriterler bazında izlenir.

  • Tekrarlanan Görevlerin Otomasyonu

Tekrarlayan görevler, takımlarınızın önemli bir süre boyunca o görevlerde takılı kalıp, öncelikli istekleri kaçırmalarına neden olabilir. Bunu azaltmak için Service Desk, otomasyon kurmanıza ve daha önemli sorunları çözümüne odaklanmanıza izin verir.

  • Jira Software ile Birlikte Kullanım

Bir sorunun ana nedenini belirlemek ve gidermek, acil çözümler hazırlamanıza ve sorunun büyümesini önlemenize yardımcı olur. Jira Service Desk projesini Jira Software projeleri ile ilişkili bir şekilde kullanarak, açılan kayıtları ikinci seviye görev gruplarına atayarak uçtan uca takip sağlamanıza olanak verir.

  • Enterprise Kullanımına Hazır Data Center Çözümü

Jira Service Desk Data Center, cluster yedekli mimari ile beklenmeyen donanım arızaları ihtimaline karşı yedekli çalışmanızı sağlar. Yedekli yapı ile işlem gücünü artırarak üstelik ilave sunucu başına ek lisans ücreti gerektirmeden hizmet kapasitesini ölçeklendirir.

  • Bilgi Bankası Oluşturma

Atlassian Confluence entegrasyonu ile müşterilerinize hızlı çözümler sunmak için self servis bir bilgi bankası oluşturabilirsiniz.

  • Raporlar

Sistemdeki kayıtlar üzerinde birçok metrik (durum, öncelik, etki vb) kullanılarak raporlar hazırlanabilir ve dışarı aktarım yapılabilir.

  • Gerçek Zamanlı İşbirliği

Tek bir platformun kullanımı, ekip üyelerinizin hızlı ve etkili bir işbirliği yapmasını sağlar. Ekip üyeleriniz, işletmenizin hizmet hedeflerini gerçekleştirmek için fikirleri ile katkıda bulunabilir, görüşlerini paylaşabilir, görünürlüğü artırabilir ve daha iyi iletişim kurabilirler.

  • Atlassian Marketplace Desteği

Atlassian Marketplace’de varlık yönetimi, anketler ve CRM ile hizmetlerinizi genişletmenizi ve artırmanızı sağlayan Jira Service Desk ile uyumlu 350 uygulama bulunmaktadır.

Jira Service Desk’i daha etkin kullanmanızı sağlayan uygulamalardan birisi de Türkçe Dil Paketimizdir. Jira Service Desk ile ilgili sorularınız ve destek talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.