3’ü Bir Arada; Elements Connect I Profields I EazyBI

Elements Connect, Jira alanlarını, REST API, Remote files, SQL ve LDAP gibi herhangi bir veri kaynağına bağlamak için kullanılan bir uygulamadır. Elements Connect ile harici verilerinizi Jira Software ve Jira Service Desk’e getirebilirsiniz. Filtrelenen kayıtları seçme aracı gibi temel kullanım alanlarından Best Buy katalog arama aracı gibi daha gelişmiş yapılandırmalara kadar çeşitlilik gösterir.

  • Kişi detaylarını LDAP’tan Jira’ya alın.

  • Jira içerisinde Best Buy’dan ürün detaylarını aratın.

  • Profields ile IT Servis kataloğunuzu iyileştirin.

IT Servis Desk portali IT ekibi tarafından yönetilir. Profields sayesinde proje yöneticisi proje alanları oluşturarak mevcut hizmet listesi hazırlar ve Element Connect bağlantısıyla bu bilgiler JSD portalına taşınır.

Profields, issue düzeyindeki özel alanlardan farklı olarak proje düzeyinde Jira için özel alanlar oluşturmanıza olanak tanır. Proje aramasını kullanarak ilgilendiğiniz projeleri bulabilir ve sıralayabilirsiniz. Tıpkı issue aramasında olduğu gibi burada da istediğinizde kullanmak için proje filtrelerini kaydedebilirsiniz.

Proje durumu, scrum master, bitiş tarihi gibi eksik olan tüm proje özel alanlarınızı oluşturabilirsiniz. 

Projelerde yapılan güncellemeler ile ilgili düzenli olarak rapor maili almak için ayarlama yapabilirsiniz.

Çoklu operasyonlar sayesinde birden fazla projenizde durum, rol veya kategori gibi birçok değişimi tek seferde yapabilirsiniz. Örneğin, normalde proje rolüne yeni birini eklemeniz gerektiğinde bunu, tüm projelere tek tek tanımlamınız gerekir. Ancak Profields, bu işlemi tek seferde yapabilme kolaylığı sağlıyor.

Release bölümünde, projelerinizin release zaman çizelgesini görüntüleyebilir, tarih değişliklerini bu alandan yapabilirsiniz.

Profields’ın kendi grafik araçları ile raporlar oluşturabilirsiniz.

EazyBI bir iş zekası uygulamasıdır ve geçtiğimiz günlerde bununla alakalı bir yazı paylaşmıştık. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. EazyBI içerisine de, oluşturduğunuz Profields alanlarını import ederek raporlar oluşturabilirsiniz.

Elements Connect: https://elements-apps.com/products/connect-for-jira/

Profields: https://www.deiser.com/profields

eazyBI: https://eazybi.com/products/eazybi_jira

Daha fazla bilgi ve destek almak için info@almbase.com adresinden bize de ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.