Atlassian Ürünleri

Atlassian Ürün Ailesi 

Jira Software, her türden ekibin, işi yönetmesine yardımcı olmak için tasarlanmış Atlassian ürün ailesinin bir parçasıdır. Jira, test senaryosu yönetiminden, çevik yazılım geliştirmeye kadar farklı kullanım alanları için güçlü bir iş yönetim platformu sağlar. Jira Software ile birlikte uygulamalarınızla ilgili hataları, görevleri takip edebilir, proje yönetimi yapabilirsiniz. Yönetimsel süreçlerinizi dinamik yapısı ve kullanım kolaylığı sayesinde isterlerinize uygun oluşturabilirsiniz. JIRA kontrol paneli, sorunların ele alınmasını kolaylaştıran birçok kullanışlı fonksiyon ve özellikten oluşur. Jira Software, Scrum ve Kanban panolarını destekler.

 

 

Jira Service Desk, bir yardım masası platformudur. Jira Service Desk ile birlikte ekibiniz, müşterilerinizden gelen talepleri kolayca alabilir, takip edebilir, yönetebilir ve çözebilir. Müşteriler yardım taleplerini portal üzerinden, sitelerinize eklenebilir yardım talep formlarından veya e-posta yoluyla ekibinize gönderir. Jira Service Desk bu talepleri tek bir yerde organize eder, önceliklerini belirler ve hedeflere göre (hizmet seviyesi sözleşmeleri) takibini sağlar. Service Desk ile işletmenizin çözüm süreçleri daha hızlı olacak ve müşteri talep yönetiminiz gelişecektir.

 

Jira Align, işi, program ve portföy yönetimine bağlayan bir Kurumsal Çevik Planlama platformudur. Kuruluşunuz genelinde gerçek zamanlı raporlar alabilmeniz için tüm verileri uyumlu bir şekilde birleştirir ve bir araya getirir. Jira, ekipleri birbirine bağlarken, Jira Align, ekipleri işletmeye bağlar. Kurumlar, ekiplerin gerçek zamanlı ürün yol haritalarına, portföy planlarına, bağımlılıklara ve çok daha fazlasına ilişkin doğru görünürlüğe sahip olmasını sağlamak için bu uygulamayı kullanır.

 

Jira Core ile birlikte iş akışları oluşturabilir ve ekiplerin organize, kullanımı kolay, görev odaklı projeler geliştirmelerini sağlayabilirsiniz. Jira Core, kuruluştaki her çalışanın işi planlamak, takip etmek ve raporlamak için kullanabileceği bir proje ve görev yönetimi çözümüdür. İş ekiplerinin temel özelliklerine göre optimize edilmiştir.

 

 

Opsgenie, kritik olayların kaçırılmamasını ve mümkün olan en kısa sürede harekete geçilmesini sağlayan modern bir olay yönetim platformudur. Opsgenie, izleme sistemlerinizden ve özel uygulamalarınızdan uyarıları alır ve her uyarıyı önem ve zamanlamaya göre sınıflandırır. Mobil cihazlardaki sesli aramalar, e-posta, SMS ve push bildirimleri gibi birden fazla iletişim kanalı aracılığıyla ilgili kişilerin bilgilendirilmesini sağlar.

 

Confluence, ekiplerin işbirliği yapmalarına ve bilgileri verimli bir şekilde paylaşmalarına yardımcı olmak için kullanılan içerik yönetim platformudur. Confluence’ta içerikler; alanlar, sayfalar ve bloglar kullanılarak oluşturulur ve düzenlenir. Confluence, kullanıcıların kendi arayüzünde içerik yazma, düzenleme, yorum yapma ve birlikte çalışma yapmalarına olanak sağlar. Confluence ile birlikte sayfaların versiyon tarihçesini ve hatta versiyonlar arasındaki farkları görüntülemek mümkündür. Kullanıcılara alan veya sayfa izinler verilebilir ve böylece yalnızca doğru kişiler doğru bilgilere erişebilir. Confluence ile oluşturacağınız dökümanlar üzerinde ekiplerin ortak bir şekilde çalışabilmesi, bilgilerin güncel tutulması ve ortak bir alanda doğru bilgiye erişilebilmesi imkanı bulursunuz.

 

Bamboo, Atlassian tarafından geliştirilen Continuous integration (CI) ve Continuous deployment (CD) aracıdır ve yazılım uygulamaları için sürüm yönetimini otomatikleştiren bir platform sağlar. Bamboo ile yazılımlarınızı build çıkabilir, test edebilir ve yayınlayabilirsiniz. Bamboo, Jira’da bulunan iş akışları ile entegre edilebilir.

 

Crowd, merkezi kimlik yönetim uygulamasıdır. Kullanıcıları ve uygulamalara olan yetkilerin tek bir noktadan yönetilmesine olanak sağlar. Active Directory, LDAP, OpenLDAP vb farklı dizinlerden kullanıcılar alınabilir ve single sign-on (SSO) desteği sayesinde de tek bir giriş ile tüm uygulamalara anında erişim sağlayabilirsiniz. Harici uygulamaları dahil etmek için kendi bağlayıcınızı da oluşturabilirsiniz.

 

Trello, projelerinizi düzenleyen bir araçtır. Bir bakışta Trello, size neyin üzerinde çalışıldığını, kimin ne üzerinde çalıştığını ve bir işin süreçte hangi aşamada olduğunu söyler. Post-it’lerle dolu bir beyaz tahta hayal edin, her notta sizin ve ekibinizin görevileri yer alıyor. Şimdi bu Post-it’lerle her birinin fotoğraflarına, BitBucket veya Salesforce gibi diğer veri kaynaklarından eklere, belgelere ve ekip arkadaşlarınızla yorum yapmak ve işbirliği yapmak için bir yere sahip olduğunuzu hayal edin. Şimdi bu beyaz tahtayı akıllı telefonunuzda gittiğiniz her yere götürebileceğinizi ve web üzerinden herhangi bir bilgisayardan erişebileceğinizi hayal edin. İşte bu Trello!

 

Bitbucket, profesyonel ekipler için tasarlanmış Git altyapılı bir kod depolama sistemidir. Git depolarını yönetmek, kaynak kodunuz üzerinde işbirliği yapmak ve geliştirme akışı boyunca size yol göstermek için size merkezi bir yer sağlar. Kaynak kodlarınıza erişimi kısıtlayabilir, bir iş akışına zorunlu kılabilir, kod incelemesinde satır içi yorumlar ekleyebilir, tam geliştirme izlenebilirliği için Jira entegrasyonu yapabilirsiniz.

 

Statuspage, kullanıcılarınızı kesintiler ve planlı bakım hakkında bilgilendirmenize yardımcı olan bir iletişim aracıdır. Bir olay olduğunda kullanıcılarınız güncellemelere e-posta veya kısa mesaj yoluyla abone olabilir ve müşterilerinizin, neler olduğunu her zaman bilmesi için sistem durumunuzu doğrudan diğer arayüzlere ve web sitelerine gömebilirsiniz. Statuspage, web sitelerinizin veya sunucularınızın doğrudan izlenmesini sağlamaz, ancak izleme araçlarını Statuspage ile entegre edebilir veya sayfanızı programlı olarak güncellemek için API kullanabilirsiniz.

 

SourceTree, Windows ve Mac platformları için ücretsiz bir üründür. Sourcetree, Git depolarınızla etkileşimi basitleştiren grafik bir arayüz sağlar, böylece kodlamaya odaklanabilirsiniz. Sourcetree, yeni başlayanlar için kontrol ve hız, gelişmiş kullanıcılar için daha fazla üretkenlik sağlar. Sourcetree ile kolayca Bitbucket’ı entegre edebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Atlassian Access, Atlassian Cloud ürünleri üzerinde şirket çapında görünürlük, kontrol ve gelişmiş güvenlik gibi bir dizi özellik sunarken, kullanıcılara işlerini yapmak için güvendikleri işbirliği araçlarına kolay erişim sağlar.

 

 

 

Comments are closed.